Основні тенденції розвитку видавництва книг в електронному форматі

Наше суспільство знаходиться на тому етапі розвитку, коли впровадження нових інформаційних технологій відбувається не лише в деяких найбільш розвинутих галузях, а якісно видозмінює та розвиває всі сфери нашого життя. Наше […]

Наше суспільство знаходиться на тому етапі розвитку, коли впровадження нових інформаційних технологій відбувається не лише в деяких найбільш розвинутих галузях, а якісно видозмінює та розвиває всі сфери нашого життя.

Наше суспільство знаходиться на тому етапі розвитку, коли впровадження нових інформаційних технологій відбувається не лише в деяких найбільш розвинутих галузях, а якісно видозмінює та розвиває всі сфери нашого життя. Не є виключенням і видавництво книжок, де також активно запроваджуються нові технології, сучасні методи роботи та освоюються нові підходи до книгодрукування. Одним із таких напрямків є видавництво книг в електронному форматі та створення інтерактивних книжок для планшетів.

Окрім економії коштів та часу (як для споживачів так і для видавців) видавництво книжок в цифровому форматі вирішує проблему нестачі вільного місця для зберігання великих обсягів інформації. Тепер цілу бібліотеку можна розмістити на одному компактному пристрої. А окрім цього цифровий формат дає можливість організувати електронні бази даних, чітко їх структурувати та за допомогою засобів навігації полегшити процес пошуку потрібних матеріалів чи їх фрагментів.

У процесі видавництва книжок в електронному форматі дослідники виділяють кілька основних тенденцій. Першою є тенденція мультимедійності, яка виражається в можливості пов’язати будь-який текст із звуком і зображенням в процесі його створення. Ця тенденція проявляється також в можливості створювати електронний текст методом оцифровки даних, розпізнавання тощо, пише osnovypublishing.com

Друга тенденція, характерна для видавництва книжок в електронному форматі, полягає в їх мобільності. Тобто, зміст різних електронних видань стрімко переміщається з комп’ютерів та ноутбуків до мобільних телефонів та інших компактних пристроїв, що постійно знаходяться при нас.

В процесі видавництва книжок в цифровому форматі спостерігається тенденція відповідності збільшення кількості електронних видань загальному закону зростання обсягу інформації.

Якщо говорити про фактори, які негативно впливають на розвиток видавництва книжок в електронному форматі та суттєво гальмують його просування на ринку, то в першу чергу варто відзначити проблему відсутності єдиної зведеної інформаційної бази про випущену продукцію. Навіть доступні дані про електронні видання мають не систематичний, а скоріше фрагментарний та хаотичний характер, що значно утруднює їх пошук та придбання. Ця проблема дещо вирішена відносно універсальних комерційних видавництв, які є більш активними на ринку, а відомості про їх продукцію знайти дуже легко.

About HGB

Игра за чашкой кофе!