Позитивний вплив аргініну на тренування

Ефективний приток крові до працюючих м’язів під час фізичних вправ необхідний для їх виконання…. Хоча прийом такої добавки як аргінін рідко є необхідним для здоров’я, вона популярна серед спортсменів. Причина […]

Ефективний приток крові до працюючих м’язів під час фізичних вправ необхідний для їх виконання….

Хоча прийом такої добавки як аргінін рідко є необхідним для здоров’я, вона популярна серед спортсменів. Причина в тому, що аргінін є попередником іншого з’єднання, оксиду азоту, який викликає розширення кровоносних судин.

Очевидно, що найбільша перевага L-аргініну полягає в його ролі попередника оксиду азоту. Останній функціонує як судинорозширювальний засіб, по суті «відкриваючи» вени і артерії. Це полегшує кровообіг, і весь кисень і поживні речовини, які транспортуються кров’ю, вільно течуть через ваше тіло. Таким чином поліпшується живлення м’язів.

Оксид азоту (NO) являє собою газоподібну речовину, яка відіграє найважливішу роль в організмі як потужний розширювач кровоносних судин. Давно відомо, що збільшення біодоступності NO покращує вазодилатацію і артеріальний тиск, але нові дані свідчать про те, що NO може поліпшити інші аспекти кінетики кисню і навіть поліпшити фізичну працездатність.

Ефективний приток крові до працюючих м’язів під час фізичних вправ необхідний для їх виконання. Тому добавка, яка стимулює вазодилатацію, повинна бути в арсеналі спортивного харчування у атлетів.

L-аргінін є амінокислотою, необхідною для синтезу NO. Дослідження показали, що, коли великі дози L-аргініну потрапляють всередину або вливаються безпосередньо в кровоносну судину, це позитивно впливає на збільшення судинної функції. Ґрунтуючись на цій інформації, дослідники припустили, що додавання L-аргініну поліпшить ефективність вправ і підвищить ефективність. Було проведено наступне дослідження.

Дві групи чоловіків з хорошим здоров’ям виконували тестове тренування на велотренажері. Одна група вжила 6 г L-аргініну, а друга – плацебо. Через годину після прийому L-аргініну і плацебо випробовувані виконали тест на витривалість зі збільшенням навантаження. Первинний висновок полягав у тому, що додавання L-аргініну зменшувало кількість кисню, необхідного для виконання вправ. Це означає, що люди виконували те ж навантаження, але з меншим споживанням енергії. Іншими словами, вони змогли виконувати фізичні вправи більш ефективно після вживання L-аргініну. Добавка L-аргініну також збільшувала час до повної вимотаності на 26% при тренуванні на велотренажері з високою інтенсивністю.

Ці дані свідчать про те, що прийом L-аргініну (6 г у разовій дозі) підвищує ефективність вправ і витривалість.

Джерело: http://metodportal.net/node/138104

About HGB

Игра за чашкой кофе!